Wings For Life World Run, Vídeň

6. 5. 2018

Na Wings For Life jsem se dostal vlastně náhodou – narazil jsem na zmínku o závodu někde na internetu a hned mě zaujal. Je to globální, charitativní akce věnující výtěžek na výzkum poranění míchy. Za závodem stojí RedBull a tím je také dána vysoká úroveň celé akce. Smyslem závodu je běžet tak dlouho, dokud vás nedojede tzv „catcher car“ – auto, které vyjede půl hodiny po startu a postupně zvyšuje rychlost.
Čím rychleji běžíte, tím déle utíkáte autu a tím dále doběhnete. Jakmile vás mine, stopne se časomíra a závod pro vás končí. Závod tedy nemá pevnou délku. Běží se v mnoha zemích na světě – někde jako velký závod, jinde jako „app run“ – kde se závodí pomocí mobilní aplikace a auta chytají jen virtuálně.

Letos jsme to s Lenkou pojali jako výlet do Vídně, kde startovalo 13 500 závodníků a bylo to se vší parádou a s velkou show. Na to, kolik lidí se závodu účastnilo byla akce organizačně naprosto perfektně zvládnutá. Žádné fronty, žádné bloudění, všechno jak po másle. A po celé délce trati davy fanoušků. Festivalka byla na Rathausplatz – takže jsme si proběhli centrum Vídně. Běželi jsme společně – byl to Lenky první takový velký závod. Jejím cílem bylo zkusit uběhnout půlmaraton, když se povede. Nakonec jsme zvládli 18 km než nás auto chytlo, což byl i tak její dosud nejdelší běh.

Pokud pojedem i příští rok, máme už danou metu k překonání a já bych zkusil zabojovat o nějaké pěkné místo.

Délka závodu

18,36 km

Čas

01:40:19
  • Pořadí celosvětově muži 11567
  • Pořadí muži Rakousko – 2201